Arduino na poważnie - wykrywanie anomalii linii produkcyjnych

Arduino na poważnie - wykrywanie anomalii linii produkcyjnych

Kolejnym projektem, w którym Arduino z zabawki awansuje do składnika życia przemysłowego jest uwspółcześnienie parku maszynowego przez Steelcase – firmę projektową, zajmującą się przede wszystkim tworzeniem mebli biurowych. Tutaj także użyto Opta, który jest profesjonalną rodziną Arduino. Problemem były elementy linii przemysłowych związane z przesuwaniem płyt i innych składników mebli, które rozkalibrowywały się i nie było to wykrywane odpowiednio wcześniej, ze względu na zbytnie skomplikowanie takiego procesu dla realiów czasów, gdy te urządzenia tworzono.

Za pomocą systemów Opta i sensorów – w tym wypadku współczesnych, znacznie tańszych i osadzanych w większej ilości, stało się możliwe wykrywanie zmian na etapie jeszcze tolerowanym przez linie przemysłowe we wszystkich trzynastu fabrykach firmy. Oczywiście tutaj także wyniki przesyłane są do chmury i poddawane ocenie całościowo, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, która po nauczeniu się zachowań systemu jest w stanie wykrywać anomalie o wiele szybciej od człowieka.

Sposób taki nie tylko obniża przestoje na skutek awarii, ale pozwala także zwiększyć wydajność systemu, przyspieszając miejsca krytyczne, których zachowania wpływające na całość umykały dotąd obserwatorom. Ten etap zresztą jest obecnie wdrażany i oczekuje się rezultatów niemożliwych do osiągnięcia drogą klasyczną. Więcej na temat projektu możemy przeczytać tutaj.

Powiązane tematy

Płytka edukacyjna TME-EDU-ARD-2Płytka edukacyjna TME-EDU-ARD-2Sprawdź tutaj

Przeczytaj również

Nasi partnerzy

TMETech Master EventTME EducationPoweredby
Copyright © 2025 arduino.pl