Poznajemy MKR Shield RGB - płytka - wyświetlacz
Shield ten jest nietypowy, gdyż stanowi formę wyświetlacza o skromnej rozdzielczości 12x7 pikseli, a więc składa się w 84 diod. Jest to kontynuacja pomysłu pierwotnie użytego w nowym Arduino Uno WiFi, gdzie to użyto podobnej matrycy ledów, ale tutaj – dla odmiany – mamy diody RGB sterowane w pełni niezależnie, a więc możemy otrzymać bardzo efektowne rezultaty zabawy światłem.
Diody wypełniają praktycznie całą górną powierzchnię płytki, która może stanowić wyświetlacz gotowy do wbudowania w urządzenia. Na pokładzie znajdują się 84 diody APA102 sterowane interfejsem SPI wprost ze sterownika, a całość jest zasilana napięciem 5 V lub wyższym, z użyciem pokładowego stabilizatora.
Biblioteki oferują możliwości wyświetlania tekstów wraz z przewijaniem oraz przykłady grafik. Urządzenie może pracować jako analizator widma, ekran prostych gier typu „Tetris” bądź urządzenie efektowe.
Rodzina shieldów MKR współpracuje ze sterownikami zaprojektowanymi w standardzie MKR, a więc z nowoczesną formą Arduino, podobną nieco do serii Nano, lecz wyposażoną w kontrolery 32-bitowe pracujące w logice 3,3 V i oferującą własny układ wyprowadzeń. Głównym przeznaczeniem serii jest IoT.